ODBORNÁ POMOC

Uvod text

Dialóg so zákazníkmi a partnermi je pre nás mimoriadnym záväzkom. Stála komunikácia so zákazníkom je základnou podmienkou pri údržbe starých a nových stavebných objektov - celkom v zmysle nášho hesla " Uvedomele stavať "
Stavať uvedomele predpokladá nepretržitý tok informácií. Byť správne a včas informovaný znamená vedieť sa správne rozhodnúť.
Stavať uvedomele znamená tiež sanovať uvedomele a vytvárať nový život za starými múrami.
Naša firma PIES predstavuje niekoľkoročné skúsenosti, ktoré významnou mierou budú spolurozhodovať pri výbere riešenia a výrobkov.
Táto prezentácia Vám poskytne na základe spracovaných informácií správne sa rozhodnúť pre spoľahlivé a pre Vašu stavbu orientované riešenie.

Trvalá údržba každej stavebnej substancie, byť nápomocný a mať riešenie pre našich partnerov i pri zložitých sanačných problémoch a rekonštrukciách stavieb - to je od začiatku moja koncepcia pre firmu PIES

Nákupný košík
Slovak Czech English German Hungarian Polish Russian
Poznámka
  • Lack of access rights - File '/images/rd1.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/rd2.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/rd1.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/rd2.jpg'

Odborná pomoc

Rodinný dom sa dá postaviť za rozumnú cenu

familyVýstavba domu nie je vôbec lacná záležitosť a každý, kto stavia, alebo staval, to dobre vie. Preto sa zíde každý tip či rada, ako aspoň trochu pri stavbe domu ušetriť. Aj v tomto článku vám zopár možností šetrenia prinášame.

Cenové ponuky
Ak sa chystáte stavať dom svojpomocne, teda nie cez firmu, je dobré si vopred nechať vypracovať viacero cenových ponúk na stavebný materiál, z ktorého chcete stavať. Skúste osloviť viacero výrobcov či firiem, ktoré dodávajú stavebný materiál. Nechajte si urobiť cenové ponuky a uvidíte, kto vám akú zľavu poskytne. Niekedy sú ceny za rovnaký materiál skutočne veľmi odlišné u rôznych firiem, takže sa oplatí hľadať najvhodnejšieho dodávateľa pomocou cenových ponúk.

Čo môžete, urobte sami
Ak sa v niečom ohľadom stavby vyznáte, môžete to urobiť sami. Alebo využite zručnosti a znalosti svojich známych a kamarátov. Veľkou položkou je totiž aj práca, takže ak si na rôzne úkony objednáte firmu či odborníkov, neraz vás vyjde ich práca poriadne draho. Svojpomocne sa snažte ale robiť skutočne len to, čo zvládnete a v čom sa dobre vyznáte. Na ostatné veci zavolajte radšej povolaných odborníkov alebo si nechajte od odborníkov poradiť.

Správny projekt
Veľa ľudí doplatilo na to, že si svoj dom naprojektovali zbytočne veľký. Príliš veľké miestnosti alebo veľký počet miestností, veľká garáž, komplikovaná strecha s mnohými výčnelkami, priestranné chodby... to všetko zvyšuje finančné náklady na materiál i prácu a preto sa skutočne oplatí zvažovať, čo skutočne potrebujete, aký obytný priestor vám postačí, či treba dve kúpeľne alebo toalety, či by sa strecha nedala zvoliť aj jednoduchšia a podobne. Zvážte tiež, či potrebujete nutne aj pivnicu, keďže podpivničený dom vás vyjde o dosť drahšie ako ten bez pivnice. Prípadne sa dá postaviť aj čiastočne podpivničený dom.

rd2Nechajte si poradiť
Hovorí sa, že najlepšie je poučiť sa z chýb druhých a platí to aj v prípade stavby domu. Ak niekto z vašich známych nedávno staval dom alebo ho práve stavia, neváhajte a porozprávajte sa s týmto človekom. Možno vás odhovorí od rôznych chýb, ktoré on sám urobil alebo vám odporučí vhodný materiál, odborníkov, postupy a podobne.

Okná
Hoci sa to nemusí zdať na prvý pohľad, predsa len sú okná pomerne veľkou položkou pri výstavbe domu. Je preto rozumné zvážiť si počet okien ako aj ich rozmery, aby ste neskôr nenadávali nad obrovskými sumami peňazí len za okná. Moderné veľké okná „až po zem" sú síce možno lákavým prvkom vášho nového domu, no môžu vás vyjsť pekne draho, obzvlášť, ak si ich chcete dopriať hneď niekoľko.

Kde nešetriť?
Ušetriť sa dá naozaj v mnohých smeroch. Pozor si však treba dávať, aby šetrenie nebolo na úkor kvality, čo sa potom neskôr odrazí vo vyšších nákladoch na opravy, či prerábanie alebo vysoké náklady za energie. Jednoducho, kvalitný materiál je dôležitý, aby vám stavba vydržala dlhé roky bez potrebných investícií. Taktiež „lacní" odborníci (bez referencií a skúseností) nemusia odviesť prácu tak, ako by mali, čo je v konečnom dôsledku drahé riešenie, pretože budete musieť po nich prácu opravovať a zožerie vám to nielen kopec peňazí ale aj nervov.

zdroj: www.centrum.sk

STAVBY NA KĽÚČ

Realizácia stavieb na kľuč

OCHRANA POVRCHOV

PLOCHÉ STRECHY

SANAČNÉ PRÁCE

REKONŠTRUKCIE

ZATEPĽOVANIE BUDOV

ZATEPĽOVANIE

ODVLHČOVANIE MURÍV

ZATEPĽOVANIE

CESTNÁ DOPRAVA

cestná doprava

ÚPRAVY FASÁD

STRECHY

OBKLADY A DLAŽBY

OBKLADY A DLAŽBY

PRIHLÁSENIE DO SYSTÉMU

UPOZORNENIE

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Pre použítie tohoto webu potvdte prosím súhlas.

Súhlasím
created by: Marek Sarvas